|
خانه » اخبار » پیام تشکر اهالی مسجد سلیمان از مقام معظم رهبری و بنیاد مستضعفان

پیام تشکر اهالی مسجد سلیمان از مقام معظم رهبری و بنیاد مستضعفان

به گزارش روابط عمومی هلدینگ کاوه پارس به نقل از خبرگزاری صداو سیما، جمع زیادی از مردم و اهالی مسجد سلیمان و از جمله خانواده شهدا و ایثارگران و نمایندگان هیئت های مذهبی و مساجد این شهر در این نامه خطاب به مقام معظم رهبری ، از سعی و تلاش بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در راه اندازی و احداث کارخانه آلومینیوم سازی در شهر هزار شهید مسجد سلیمان که نقش موثری در ایجاد اشتغال برای خانواده ها و مردم این شهر و کاستن از جمعیت بیکاران و محرومیت زدایی از چهره این شهر داشته تشکر کردند.
در این طومار، با اشاره به وجود معضلات اجتماعی از قبیل فقر و بیکاری و ناموفق بودن تلاش دولت برای کاستن از این معضلات، تاکید شده : به لطف حق و با تدبیر حکیمانه حضرتعالی و تلاش مدیران بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی که بدون شک برگرفته از نگاه مهربان شما و در راستای فرامینتان در جهت محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال پایدار بوده در دی ماه ۹۳ کلنگ احداث کارخانه آلومینیوم در این منطقه بر زمین نشانده شد که در نوع خود، یک اقدام عملی بود . با این پروژه طلسم گفتار درمانی شکسته شد و نور امید در فضای عمومی شهر طنین انداز شد.
در این نامه تاکید شده: بدون شک احداث این کارخانه و محقق شدن فاز دوم آن و صنایع پایین دستی این صنعت که اهمیت آن از خود این کارخانه بیشتر است، فرصت بهتر زندگی کردن را نصیب جوانان چشم به راه کار و اشتغال این دیار خواهد نمود.
گفتنی است کلنگ احداث شرکت آلومینیوم کاوه خوزستان از مجموعه شرکتهای هلدینگ کاوه پارس وابسته به بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در دی ماه ۹۳ در مسجد سلیمان با نرخ بیکاری ۴۳ درصد (رتبه اول بیکاری در استان خوزستان) به زمین خورد و فاز اول آن با تولید ۱۱ هزار تن پروفیل آلومینیومی در سال ، آذر سال گذشته با حضور معاون اول رئیس جمهور وارد عرصه تولید شد.
فاز دوم کارخانه نیز هم اکنون در حال ساخت است که با به بهره برداری رسیدن آن، سالانه ۶۰ هزار تن انواع بیلت و شمش آلیاژی تولید می شود که علاوه بر اشتغال مستقیم، نقش موثری در ایجاد اشتغال از طریق گسترش صنایع و خدمات جانبی و از جمله صنایع پایین دستی خواهد داشت.